Najważniejsi darczyńcy


Na tej stronie zamieszczamy w odwrotnej kolejności chronologicznej informacje na temat kilku najważniejszych darczyńców:

Marie Curie Skłodowska Association

Z okazji jubileuszowego balu obchodząc 60-lecie istnienia Organizacji Marie Curie Sklodowskiej prezez Pani Alina Brown przekazała komitetowi czek w sumie 20 000 dolarów. Wliczając poprzednie dary komitet jest wdzięczny za poparcie w sumie blisko 25 000 dolarów. Ta Organizacja też stwożyła stały fundusz na uniwersytecie torontońskim w sumie 200 000 dolarów na stypendia dla kobiet w dziedzinach inżynierji i nauk ścisłych. Niestety, to był ostatni bal Organizacji Marie Curie Skłodowskiej.

 

Spadek Florentyny Sobanskiej

W czerwcu 2017go roku komitet dostał 20 000 w spadku po Florentynie Sobanskiej.

 

Krąg Starszoharcerski „Tatry”

Krąg Starszoharcerski „Tatry” złożył donację o wartości 5.550 dolarów w październiku 2014 roku. Fundusz został zebrany przez członków Kręgu i ich rodziny. Dodatkowe informacje i zdjęcia z uroczystości w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto można znaleźć
tutaj.

Historię Starszoharcerskiego Kręgu „Tatry” można zobaczyć po kliknięciu tutaj.

Fundacja im. Adama Mickiewicza

Fundacja im. Adama Mickiewicza z siedzibą w Toronto zobowiązała się przekać 25.000 dolarów na Program Polonistyki w okresie trzech lat. Pierwsza donacja w wysokości 10.000 dolarów została wpłacona w październiku 2014 roku.

Stowarzyszenie Polskich Studentów na Uniwersytecie Torontońskim

SPS zorganizowało szereg imprez, z których dochód został przekazany na wspieranie Programu Polonistyki. Ostatnia impreza odbyła się jesienią 2014 roku. 18 października 2014 roku studenci przekazali donację w wysokości 1.500 dolarów, co powiększyło sumę od pierwszej imprezy w 2010 roku do ponad 6.900 dolarów. Celem studentów jest zebranie 10.000 dolarów. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat oraz zobaczyć zdjęcia, kliknij na kolejne daty: 2014 r, 2012 r, i 2010 r.

Spadek po Aleksandrze Frejszmidt

Na posiedzeniu Komitetu w październiku 2013, Barbara i Stefan Głogowscy przekazali czek na 15.000 dolarów. Był to zapis Alexandra Frejszmidt na Program Polonistyki. Życiorys Pana Frejszmidt i kilka zdjęć można zobaczyć za pośrednictwem tego łącznika.

Borys Wrzesnewskyj

W 2011 roku Borys Wrzesnewskyj założył fundusz na cześć jego ojca, Romana, i złożył dar w wysokości 35.000 dolarów. Przyjęcie odbyło się w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto. Więcej informacji, zdjęcia i informacje prasowe z tego spotkania można znaleźć tutaj.

Charytatywna Fundacja Kongresu Polonii Kanadyjskiej

Charytatywna Fundacja Kongresu Polonii Kanadyjskiej w 2011 roku przekazała 35.000 dolarów na Program Polonistyki. Ten dar powiększył sumy wpłacone w poprzednich latach. Więcej informacji o Fundacji Charytatywnej można znaleźć na tej stronie.

Ungar-Slaby Fundusz na Program Języka i Literatury Polskiej

Irena Ungar i Henry Slaby razem założyli Ungar-Slaby Fundusz i złożyli 500.000 dolarów. Dochody z tej bardzo hojnej sumy pokrywają koszta pierwszych dwóch poziomów kursów Języka Polskiego. Więcej informacji o fundatorach można znaleźć na tej stronie.

Katedra Historii Polski im. Konstantego Reynerta

Stanisław Orłowski, Prezes Kongresu Polonii Kanadyjskiej, w 1988 roku rozpoczął kampanię zbierania funduszy na kontynuowanie wykładów historii Polski na Uniwersytecie Torontońskim. Około 500.000 dolarów zostało zebranych od społeczności polskiej. Dopiero zapis kolejnych 500.000 dolarów przez Konstantego Reynert-Smigielskiego doprowadził do utworzenia Katedry Studiów Polskich, nazwanej później Katedrą Historii Polski im. Konstantego Reynerta. Więcej informacji na ten temat jest na naszej witrynie internetowej.